بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری چطور انتخاب می‌شود؟

بازار ارزهای دیجیتال شامل چندین هزار پروژه ریز و درشت می‌شود که هر یک دست‌ کم برای حل یکی از مشکلات مالی طراحی شده‌اند. در بازار ارزهای دیجیتال، عملکرد قیمت بیت‌کوین همچنان تغییرات قیمت تقریبا تمام ارزهای دیجیتال را نمایندگی می‌کند. با این حال بیت‌کوین را نمی‌توان الزاما بهترین ارز دیجیتال در نظر گرفت. شبکه و ساختار این ارز دیجیتال از جنبه‌های گوناگون مورد نقد و حمله قرار گرفته، و بسیاری از ارزهای دیجیتال جدید درست برای بر طرف کردن همین ایرادات مورد انتقاد طراحی و عرضه شده‌اند.

بهترین ارز دیجیتال

عوامل زیادی در انتخاب یک ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری، و برای معامله کردن روزانه تاثیرگذار هستند. در حقیقت تفاوت بزرگی بین ارز دیجیتالی که بهترین عملکرد را در بلند مدت دارد با ارز دیجیتالی که در کوتاه مدت می‌تواند سودآور باشد، وجود دارد. به همین دلیل هدف معامله‌گر از خرید ارز دیجیتال نیز در انتخاب ارز دیجیتال مناسب تاثیر قابل توجهی دارد. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال که با اهداف شما هماهنگ باشد را معرفی کنیم.

بهترین ارز دیجیتال

اتریوم، ریپل، لایت‌کوین، تتر، بیت‌کوین‌کش، ای‌او‌اس، و بایننس کوین از جمله نام‌های بسیار آشنایی هستند که اگر نگاهی به صفحات خبری و تحلیلی مرتبط با ارزهای دیجیتال بیاندازیم زیاد با آنها مواجه می‌شویم. هر یک از این ارزهای دیجیتال با اهداف خاصی طراحی شده‌اند و جامعه کاربران گسترده‌ای نیز در سراسر جهان برای خود ایجاد کرده‌اند. این ارزهای دیجیتال اغلب بازارهایی با عرضه چند میلیارد دلاری دارند و از نظر اعتبار در سطح جهان، در بین معتبرترین پروژه‌های فین‌تک قرار می‌گیرند.

همان طور که پیشتر اشاره شد، به صورت کلی بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر تغییرات قیمت بیت‌کوین عمل می‌کند. اما جدا از این هماهنگی کلی، هر یک از این ارزهای دیجیتال الگوی کارکردی قیمت متفاوتی دارند. در حالی که برای مثال لایت‌کوین درست مطابق با تغییرات قیمت بیت‌کوین حرکت و تغییر می‌کند، تتر یک استیبل‌کوین است که به صورت مفهومی با دلار امریکا تثبیت ارزش شده و از الگوی تغییرات قیمت این ارز رسمی پیروی می‌کند. بدیهی است هر دو واجد ارزش سرمایه‌گذاری هستند، اما کاربردهای سرمایه‌گذاری متفاوتی دارند. در ادامه سعی می‌کنیم ببینیم بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت کدام است.

بهترین ارز دیجیتال

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت

بعد از کارکرد ممتاز بیت‌کوین در سال‌های گذشته در بازارهای مالی دنیا، ارزهای دیجیتال مختلفی در بازار مورد توجه قرار گرفته‌اند. همان طور که قبل‌تر دیدیم، هر یک از آنها ارزش‌های مالی متفاوتی را نمایندگی می‌کنند. به همین دلیل تنها راه انتخاب بهترین ارز دیجیتال توجه به اهداف سرمایه‌گذاری است.

لایت‌کوین

شعار لایت‌کوین این است که مانند نقره برای طلای بیت‌کوین عمل می‌کند. به عبارت دیگر کسانی که قصد خرید بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری روی آن را دارند اما سرمایه کافی برای این کار ندارند، می‌توانند روی لایت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند که قیمت کمتری دارد. تجربه‌ بازار نشان می‌دهد تغییرات قیمت لایت‌کوین تا حد زیادی منطبق با حرکات قیمت بیت‌کوین است.

اتریوم

با این که بیت‌کوین شروع‌کننده و همچنان پیشرو بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، اما بسیاری از منتقدان معتقدند از لحاظ فنی، بسیاری از پروژه‌های بهتر از آن نیز ارائه شده است. اتریوم یکی از این پروژه‌ها است که در سال‌های گذشته توانسته سرمایه بازار بسیار مناسبی هم برای خود تامین کند. اتریوم یک پلتفرم ارز دیجیتال است که امکانات مختلفی به کاربران و توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد انواع قراردادهای هوشمند مالی، و یا حتی توکن‌‌های ارز دیجیتال شخصی یا خصوصی تولید کرده و آنها را در صرافی‌ها و کیف پول‌های مختلف عرضه کنند.

بهترین ارز دیجیتال

اتریوم یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت به ویژه برای افرادی است که به تکنولوژی‌های پیشرفته مالی علاقه دارند. این ارز دیجیتال بعد از بیت‌کوین بیشترین سرمایه بازار را توانسته برای خود تامین کند. این پلتفرم استاندارد ERC-20 را نیز معرفی کرده که به تنهایی نقش عمده‌ای در بازار ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند. توسعه‌دهندگان با کمک این استاندارد می‌توانند توکن اختصاصی خود را توسعه دهند. اتریوم همچنین اولین پلتفرمی است که اجازه طراحی و اجرای قراردادهای هوشمند، و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را به کاربران می‌دهد.

ریپل

بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان ارز دیجیتال باور دارند ریپل بهترین ارز دیجیتال است. دلیل این موضوع قبل از هر چیز به کارکرد اکیدا مالی و پولی این ارز دیجیتال بر می‌گردد. ریپل ارز دیجیتالی است که برای پرداخت‌های بین‌المللی کاربرد بسیار زیادی دارد. در حالی که این نوع پرداخت‌ها در بانک‌ها 2 تا 10 روز طول کشیده و در سیستم‌های الکترونیکی که یک روزه یا سریع‌تر انجام می‌شوند، حق‌الزحمه‌های هنگفتی دارند، با استفاده از ریپل ظرف 5 ثانیه و با حق‌الزحمه‌ای منطقی انجام می‌شوند.

ریپل خدمات و تکنولوژی پرداخت خود را به بسیاری از بانک‌ها و موسسات مالی در سراسر دنیا عرضه کرده است. عرضه ریپل در بازار با سرمایه‌ای بسیار بالا انجام می‌شود و از جمله ارزهای دیجیتال مطمئن برای سرمایه‌‌گذاری محسوب می‌شود. بیشتر کارشناسان روی این موضوع که آینده ریپل تا حد زیادی مثبت خواهد بود اتفاق نظر دارند. برای همین، به خصوص اگر نیاز به یک ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری دارید که نقدشوندگی بسیار بالایی هم داشته باشد، شاید ریپل یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد.

بیت‌کوین‌کش

یکی از فورک‌های سخت بیت‌کوین است که کارکرد بسیار قابل قبولی هم داشته است. بیت‌کوین‌کش یک نام آشنا در بازار ارزهای دیجیتال است که اغلب حواشی زیادی نیز دارد. این ارز دیجیتال همواره به دلیل ساختار متفاوت مقیاس‌پذیری، غیر متمرکز بودن و وفاداری به نسخه اصلی بیت‌کوین مباحثی مطرح کرده است. نکته جالب به ویژه برای سرمایه‌گذاران این که تغییرات قیمت بیت‌کوین‌کش ثبات بیشتری از ارزهای دیجیتال دیگر، از جمله بیت‌کوین داشته است. به این ترتیب اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری با آینده مطمئن و پایدار می‌گردید شاید بیت‌کوین‌کش بهترین ارز دیجیتال برای شما باشد.

ترون

ترون یکی دیگر از پروژه‌های جذاب ارز دیجیتال است که کاربرد کاملا متفاوتی با بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر دارد. ترون یک اکوسیستم سرگرمی و محتوا ارائه می‌دهد که کاربران و منتشر کنندگان محتوا در آن بابت مشاهده ویدئوهای خود ارز دیجیتال ترون دریافت می‌کنند. ترون یکی از پروژه‌های ممتاز نرم‌افزاری در دنیای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این بنیاد در سال‌های گذشته اقدام به خرید بیت‌تورنت، پروژه نرم‌افزاری نامتمرکز اشتراک فایل نموده است.

نشانه‌ها و دلایل زیادی برای آینده روشن ترون وجود دارد. با توجه به محبوبیت نرم‌افزار بیت‌تورنت و سرویس اشتراک فایل آن، انطباق یافتن این خدمات با توکن‌های ارز دیجیتال می‌تواند دوره جدیدی از کاربرد ارزهای دیجیتال را به وجود بیاورد. کارکرد قیمت ترون تا به حال در بازار بسیار خوب و مثبت بوده و سرمایه بسیار زیادی نیز در بازار جذب کرده است.

ای‌او‌اس

یکی از ارزهای دیجیتال نسل جدید ای‌او‌اس است که امکانات فنی مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ویژگی متمایز کننده آن از بسیاری از ارزهای دیجیتال، فقدان فرایند ماینینگ به شکل سنتی است. این در حالی است که تولید بلاک‌ها در ای‌او‌اس توسط کاربران انجام شده و به آنها کوین داده می‌شود. ای‌او‌اس یک نوع سیستم عامل به کاربران عرضه می‌کند که در آن می‌توانند با امنیت بسیار بالا تراکنش انجام داده یا حتی اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود را توسعه دهند.

ای‌او‌اس دارای یک ساختار مدیریتی و تصمیم‌گیری پیشرفته و پیچیده است که هدف از آن اداره دموکراتیک این ارز دیجیتال است. ای‌او‌اس از جمله ارز‌هایی است که برای دریافت جایگاه بهترین ارز دیجیتال از لحاظ فنی با بیت‌کوین رقابت می‌کنند. این ارز دیجیتال یک عرضه اولیه کوین یک ساله برگزار کرد که در آن بیش از 4 میلیارد دلار توکن ای‌او‌اس ارائه شد.

ای‌او‌اس

کاردانو

کاردانو یک پلتفرم ارز دیجیتال با ارز دیجیتال بومی ادا است که قابلیت‌های مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همان طور که اتریوم برای بهبود ضعف‌های بیت‌کوین طراحی و توسعه داده شد، کاردانو نیز برای بهبود ضعف‌های اتریوم، از جمله ضعف‌های امنیتی و مقیاس‌پذیری طراحی شده است. تیم توسعه کاردانو شامل مجموعه‌ای از توسعه‌دهندگان تخصصی و دانشگاهی می‌شود که کارکرد فنی آن را تضمین می‌کنند.

به دلیل قابلیت‌های پیشرفته کاردانو در ارائه ابزارهای مختلف تکنولوژی ارز دیجیتال، و قرارگیری در نسل سوم ارزهای دیجیتال، بسیاری از کارشناسان این بازار آینده آن را تا حد زیادی امن معرفی می‌کنند. اگر قصد سرمایه‌گذاری روی یکی از پیشرفته‌ترین پروژه‌های مالی جهان را دارید، کاردانو یکی از گزینه‌های عالی و به نظر بسیاری بهترین ارز دیجیتال در بازار است.

کاردانو

سخن پایانی

با توجه به اهداف هر معامله‌گر یا سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال مختلفی در بازار وجود دارد. مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در خرید ارزهای دیجیتال مثل هر کالای دیگری، هدف خریدار است. با فرض این که هدف از خرید ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری باشد، آن وقت بهترین گزینه‌ها لازم است در بلند مدت بازده بالایی داشته باشند و گزینه‌های امنی نیز محسوب شوند. در این مطلب با این نگاه سعی کردیم بعضی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال بعد از بیت‌کوین را معرفی کنیم. هر یک از پروژه‌های ارز دیجیتال برنامه‌ها و ماموریت‌های متفاوتی را دنبال می‌کند. در هنگام انتخاب بهترین ارز دیجیتال لازم است به ویژگی‌ها و ابعاد مختلف آنها توجه کنید. با فهمیدن این که یک پروژه ارز دیجیتال برای حل کردن چه مشکلی طراحی شده و قرار است در آینده چه پیشرفت‌هایی ایجاد کند، می‌توانید سرمایه‌گذاری بهتری داشته باشید. امروزه انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال از نسل‌های گوناگون معرفی شده و به بازار آمده‌اند که هر یک برنامه‌ و ماموریتی بلند مدت دارد. با مطالعه این اهداف و بررسی کارکرد آنها ظرف حداقل دو سال گذشته در بازار، می‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را به این فهرست اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *