معرفی بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک بازار

در بازار ارزهای دیجیتالی رمز ارزهای زیادی وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، اما بهتر است همیشه صدرنشین‌ها را در نظر داشته باشید و یک سبد سرمایه‌گذاری از آن‌ها تشکیل دهید. اکثر این رمز ارزها یک شبکه اختصاصی برای خود دارند. به احتمال زیاد نام این رمزارزها به گوشتان به رمز ارزها خورده است و می‌دانید که صرافی‌های مختلفی اقدام به خرید و فروش آن‌ها می‌کنند. اگر با این ارزها آشنایی ندارید، در ادامه مطلب به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک بازار خواهیم پرداخت.

ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار

نهنگ‌ها هم به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک بازار هستند

شاید برای شما سوال باشد که نهنگ بازار کیست. نهنگ‌ها افرادی هستند که سهم زیادی از بازار را با خرید ارزهای دیجیتال در اختیار می‌گیرند و این توانایی این را دارند که روند بازار را تغییر بدهند. به طور مثال حالا که بیت کوین (BTC) در رده اول بهترین ارزهای دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد، یک نهنگ به سراغ آن می‌رود و حجم خرید و یا فروش زیادی را انجام می‌دهد.

با این کار بازار دچار شوک می‌شود و می‌تواند روند صعودی و یا نزولی را بشکند. نهنگ‌ها معمولا با توجه به نیازهای خودشان این حرکات را انجام می‌دهند و با این خرید و فروش‌ها بازار را دچار نوسان می‌کنند. در نتیجه هم دارایی خرده فروش‌ها را به چنگ می‌آورند و هم روند بازار را به طور کلی تغییر می‌دهند. پس اگر به دنبال خرید و فروش بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک بازار هستید، نباید وجود نهنگ‌ها را فراموش کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک بازار

در این بخش از مطلب بهترین ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم و توضیحات مختصری را درباره آن‌ها ارائه می‌دهیم.

بیت کوین (BTC)

رمز ارز بیت کوین در سال 2008 توسط خالق مرموز یعنی ساتوشی ناکاموتو به بازار ارزهای دیجیتال آمد که تا به امروز اطلاعات بسیار کمی از این شخص موجود است. این رمز ارز در رده اول سایت کوین مارکت کپ قرار دارد و اختلاف آن با ارز دیجیتال دوم یعنی اتریوم بسیار زیاد است. اگر کمی با بازار ارزها آشنایی داشته باشید، می‌دانید که بر اساس حجم بازار دره‌های آن‌ها تعیین می‌شود که بیت کوین بیشترین حجم بازار را در بین دیگر رمز ارزها دارد. جالب است بدانید که ارزش حال حاضر این رمز ارز در گذشته بسیار پایین بوده است.

بیت کوین (BTC)

قیمت رمز ارز بیت کوین پس از لیست شدن در سایت کوین مارکت کپ حدود 146 دلار بود که به مرور زمان افزایش یافت. اوج قیمت این رمز ارز در تاریخ 1 دسامبر سال 2020 بوده است که 19.845 دلار بود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین 19.140 دلار است که با توجه به نوسانات بازار و نهنگ‌ها، احتمال تغییر این قیمت بسیار بالا است. حجم بازار بیت کوین حدود 355 میلیارد دلار است. اگر قصد خرید این رمز ارز را دارید می‌توانید با مراجعه به صرافی‌های معتبر مانند بایننس و کوین بیس، این رمز ارزها را خرید و فروش کنید. ارز دیجیتال بیت کوین جزو بهترین رمز ارزها است و آینده خوبی دارد.

اتریوم (ETH)

اتریوم دومین ارزهای دیجیتال سایت کوین مارکت کپ است که با ارز اول سوم اختلاف چشمگیری دارد. از حجم بازار 66 میلیارد دلاری این رمز ارز می‌توان به این قضیه پی برد که روزانه معاملات زیادی با آن انجام می‌شود. در اوایل ورود این رمز ارز به کوین مارکت کپ با قیمت 2.77 دلار معامله می‌شد. اوج قیمت رمز ارز اتریوم حدود 1400 دلار می‌باشد که در نوع خود رقم بسیار بالایی است.

اتریوم (ETH)

رمز ارز اتریوم دارای شبکه و بلاکچین اختصاصی خودش است و رمز ارزهای زیادی نیز از بلاکچین آن استفاده می‌کنند. این رمز ارز جزو بهترین ارزهای دیجیتال سایت کوین مارکت کپ است که با الگوریتم اثبات سهام و اثبات کار فعالیت می‌کند. اتریوم در حال راه‌اندازی نسخه دوم خود یعنی اتریوم 2 است که کاربران، استقبال خوبی از آن می‌کنند. با راه‌اندازی اتریوم دو این احتمال وجود دارد که ارزش رمز ارز اتریوم افزایش یابد که اکثر کاربران نیز منتظر همین موقعیت هستند. اگر قصد خرید این رمز ارز را دارید، می‌توانید با مراجعه به صرافی‌های خارجی یا داخلی معتبر مانند، بایننس، زد جی (ZG.com) و کوین بیس آن را خریداری کنید.

ریپل (XRP)

رمز ارز ریپل جزو بهترین ارزهای دیجیتال است که با حجم بازار 22 میلیارد دلار در رده سوم سایت کوین مارکت مپ قرار دارد. این رمز ارز در گذشته بر روی بلاکچین اتریوم فعالیت می‌کرده است، اما اخیرا بلاکچین اختصاصی خود را ساخته و تمام فعالیت‌های خود را بر روی آن انجام می‌دهد. معاملاتی که با این رمز ارز انجام می‌شود روز به روز در حال افزایش است و با اضافه شدن الگوریتم اثبات سهام به شبکه این رمز ارز انتظار می‌رود که این معاملات افزایش یابد. ریپل در فکر ایجاد یک هارد فورک است که بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

ریپل (XRP)

ارز دیجیتال ریپل زمانی که به بازار آمد یعنی در تاریخ 5 آگوست 2013 با قیمت 0.005 دلار خرید و فروش می‌شد. با توجه به بازار صعودی رمز ارزها در سال 2018، اوج قیمت ریپل نیز در همان سال بوده است که در ماه ژوئیه با قیمت 3.38 دلار ثبت شده است. در حال حاضر قیمت این رمز ارز 0.50 دلار است که با نوساناتی که در بازار رمز ارزها وجود دارد، قطعا شاهد تغییر قیمت آن خواهیم بود. عرضه رمز ارز ریپل محدود به 100 میلیارد توکن است و به گفته مدیران این شرکت، احتمال افزایش این کوین‌ها بسیار کم است.

تتر (USDT)

رمز ارز تتر ارز دیجیتالی است که با پشتوانه دلار به بازار ارزهای دیجیتالی راه یافته است. تتر یک استیبل کوین است که با حجم بازار 19 میلیارد دلار در رده 4 بهترین ارزهای دیجیتال سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. معامله‌گرانی که به نوسان گیری بازار مشغول هستند از رمز ارز تتر استفاده زیادی می‌کنند. این رمز ارز به عنوان یک پناهگاه برای معامله گران است، زیرا آن‌ها زمانی که بازار ریزش می‌کند به تتر که یکی استیبل کوین است و نوسانات بازار بر روی آن کمترین تاثیر را دارند، پناه می‌آورند.

تتر (USDT)

ارزش تتر در زمانی که به بازار ارزهای دیجیتال آمد 1 دلار بود و از آن زمان 1 دلار مانده است و 1 دلار نیز باقی خواهد ماند. سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز یک کار بیهوده است و فقط برای نگهداری از سرمایه در یک ارز امن و ثابت مورد استفاده واقع می‌شود. جالب است بدانید که این رمز ارز 1 دلاری بیشتری مقدار معاملات در صرافی‌ها را به خودش اختصاص داده است و در اکثر صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال لیست شده است. برای خرید این رمز ارز می‌توانید به صرافی‌های معبر مراجعه کنید.

لایت کوین (LTC)

لایت کوین جزو بهترین ارزهای دیجیتال است که به سرعت بالا و دریافت کارمزد کم معروف است. این رمز ارز الگوی خود را رمز ارز بیت کوین می‌دانست، اما با تغییر نکردن بیت کوین و دیده نشدن پیشرفتی در آن لایت کوین راه خود را از آن جدا کرد و مسیر جدیدی را در پیش گرفت. این رمز ارز با الگوریتم اثبات کار در بلاکچین خود فعالیت می‌کند، اما در این فکر است که الگوریتم اثبات سهام را جایگزین آن کند. این رمز ارز را چارلی لی (Charlie lee) در سال 2011 ساخته است. این رمز ارز طرفداران زیادی دارد و در کشورهای آسیایی معاملات زیادی با آن‌ها انجام می‌شود.

لایت کوین (LTC)

رمز ارز لایت کوین با حجم بازار دلار در رده 5 بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. در زمانی که این رمز ارز به بازار آمد یعنی در تاریخ 29 آپریل 2019 با قیمت 4.37 دلار خرید و فروش می‌شد. اوج قیمت این رمز از در سال 18 دسامبر 2017 بوده است. در حال حاضر قیمت رمز ارز لایت کوین 81 دلار است که با توجه به نوساناتی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، قیمت آن قطعا تغییر خواهد کرد. عرضه کل این رمز ارز محدود است و تا 84 میلیون کوین عرضه شده است. به گفته اداره کننده این رمز ارز یعنی چارلی لی، کوین بیشتری عرضه نمی‌شود.

بیت کوین کش (BCH)

رمز ارز بیت کوین کش یکی از هارد فورک‌های رمز ارز بیت کوین است که برای حل اختلافات فعالان بیت کوین در سال 2017 وارد بازار ارزهای دیجیتالی شد. همچنین یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاکچین نیز است که روزانه استفاده زیادی از آن می‌شود. این رمز ارز تفاوت‌های زیاد با رمز ارز بیت کوین دارد و فقط در شبکه آن برای تمرکز زدایی فعالیت می‌کند. بیت کوین کش با هدف جذب کاربران از بیت کوین به وجود آمد که با توجه به سرعت کم و کارمزد بالای بیت کوین، مورد توجه قرار گرفت. این رمز ارز خود را به این صورت معرفی می‌کند که یک پول نقد نظیر به نظیر الکترونیکی است.

بیت کوین کش (BCH)

رمز ارز بیت کوین کش با حجم بازار 5 میلیارد دلاری که مقداری از آن را مدیون بیت کوین است در رده 6 بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. عرضه کل این رمز ارز مانند بیت کوین محدود است که و به گفته فعالان از عدد 21 میلیون کوین بیشتر نمی‌شود. در زمانی که بیت کوین کش به بازار آمد، قیمت آن حدود 413 دلار بود. این رمز ارز اوج قیمت خود را در سال 2017 با قیمت 3.923 دلار تجربه کرده است که مدتی بعد پایین‌ترین قیمت خود را با 77 دلار تجربه کرد. در حال حاضر قیمت این رمز ارز حدود 270 دلار است که با توجه به نوسانات بازار به احتمال زیاد تغییر می‌کند.

چین لینک (LINK)

رمز ارز چین لینک جزو بهترین ارزهای دیجیتال است که اغلب برای قراردادهای هوشمند از آن استفاده می‌شود. به طور کلی این رمز ارز یک شبکه غیر متمرکز اوراکل است که داده‌هایی که در دنیای واقعی از آن‌ها استفاده می‌کنیم را وارد قراردادهای هوشمند می‌کند. چین لینک از توکن لینک به عنوان رمز ارز دیجیتالی استفاده می‌کند که کارمزدها و هزینه‌های دریافتی در شبکه با آن انجام می‌شود. این رمز ارز در سال 2014 توسط تیم چین لین تاسیس شد که از همان ابتدا استقبال خوبی از آن شد. وایت پیپر این رمز ارز در سال 2017 توسط سه نفر نوشته شد و از همان موقع خرید و فروش با آن شروع شد.

چین لینک (LINK)

رمز ارز چین لینک با حجم بازار 4.9 میلیارد دلار در رده 7 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. ارزش این رمز ارز در زمان ورود به بازار حدود 0.13 دلار بوده است. در حال حاضر ارزش این رمز ارز حدود 12.52 دلار است که با توجه به نوسانات بازار، قابل تغییر است. اوج قیمت این رمز ارز در سال 2020 با قیمت 19.38 دلار بوده است.

کاردانو (ADA)

رمز ارز کاردانو یا آدا یک ارز مبتنی بر بلاکچین است که از شبکه آن می‌توان برای انتقال پول دیجیتالی و ثبت قراردادهای هوشمند استفاده کرد. همچنین اخیرا قابلیت ساخت برنامه‌های غیر متمرکز (DApps) نیز به آن اضافه شده است. به طور کلی می‌توان گفت که رمز ارز کاردانو یک رقیب جدی برای ارز دیجیتال اتریوم، ایاس، ترون و دیگر ارزهای دیجیتالی و پلتفرم‌های قرارداد هوشمند است. کاردانو اخیرا پیشرفت‌ها را از خود نشان داده است که به گفته مدیر آن این احتمال را به وجود می‌آورد که یک یا دو پله در سایت کویت مارکت کپ صعود کند. به این ارز دیجیتالی نسل سوم بلاکچین‌های نیز می‌گویند، زیرا خدماتی که بر روی بلاکچین ارائه می‌دهد، بیشتر از دیگر بلاکچین‌ها است.

کاردانو (ADA)

رمز ارز کادانو با حجم بازار 4.7 میلیارد دلار در رده 8 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. ارزش این رمز ارز در زمان ورود به بازار حدود 0.02 دلار بوده است. ارزش حال حاضر این ارز دیجیتالی 0.15 دلار است که در آینده به دلیل نوسانات بازار، رقم متفاوتی خواهد بود. اوج قیمت این رمز ارز در سال 2018 با قیمت 1.1 دلار بوده است.

پولکادات (DOT)

رمز ارز پولکادات به گفته بسیاری از محققان نسل بعدی بلاکچین‌ها است که شبکه‌های بلاکچینی دیگر را به یکدیگر متصل کرده و یک شبکه یکپارچه را از آن‌ها می‌سازد. از این پلتفرم به عنوان تسهیل کننده نسل بعدی وب یعنی وب 3 (WEB3) یاد می‌شود که خصوصی بودن اینترنت را از بین برده و آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ارز دیجیتال پولکادات با داشتن چندین مزیت اساسی، سعی در ایجاد تحول در ساختار شبکه‌های بلاکچین را دارد. این رمز ارز شباهت زیادی با نسخه دوم اتریوم، یعنی اتریوم 2 دارد و مهم‌ترین تشابه آن در سرعت بلاکچین و مقیاس‌پذیری است.

پولکادات (DOT)

رمز ارز پولکادات با حجم بازار 4.3 میلیارد دلار در رده 9 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. ارزش این رمز ارز در زمان ورود به بازار حدود 2.90 دلار بوده است. ارزش رمز ارز پولکادات هم اکنون 4.86 دلار است که با نوسانات بازار بر روی قیمت آن تاثیر گذار هستند و باعث تغییر قیمت می‌شوند. این رمز ارز اوج قیمت خود را در سال 2020 با قیمت 6.83 دلار تجربه کرده است.

بایننس کوین (BNB)

رمز ارز بایننس کوین در ابتدا به عنوان یک توکن ERC-20 توسط صرافی ارز دیجیتال بایننس ساخته شد و در سال 2017 در دسترس عموم قرار گرفت. این رمز ارز در بلاکچین بایننس که بایننس چین نام دارد، فعالیت خود را شروع کرد که از نظر محققان پیشرفت بسیار خوبی بود. رمز ارز بایننس کوین بر خلاف اتریوم و ترون از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کند و وظیفه آن انجام دادن کارهای تبدیل و پرداخت در صرافی بایننس است. از دیگر کارهایی که این ارز دیجیتال انجام می‌دهد می‌توان به پرداخت کارمزد معاملات، هزینه‌های صرافی، هزینه لیست شدن ارزهای مختلف و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

بایننس کوین (BNB)

رمز ارز بایننس کوین با حجم بازار 3 میلیارد دلار در رده 10 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. ارزش این رمز ارز در زمان ورود به بازار حدود 0.09 دلار بوده است. ارزش رمز ارز بایننس کوین حدود 30 دلار است که به تازگی مقاومت 29.85 دلار را رد کرده و وارد حمایت 30 دلار شده است. اوج قیمت این رمز ارز در سال 2019 با قیمت 38 دلار بوده است.

سخن پایانی

در این مطلب با شما همراه بودیم و بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک بازار را معرفی کردیم. همچنین اطلاعات مختصری را درباره حجم بازار و ارزش گذشته و حال آن‌ها ارائه دادیم که معمولا مورد توجه تحلیلگران قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید هر کدام از این رمز ارزها را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیمدر ابتدا صرافی معتبری را پیدا کنید که از رمز ارز مورد نظر شما پشتیبانی کند. برای خرید آن‌ها اغلب باید در ابتدا در صرافی‌ها ثبت نام کنید و مراحلی را مانند ایجاد حساب و احراز هویت انجام دهید. سپس پول خود را در صرافی واریز کرده و اقدام به خرید ارز مورد نظر خود کنید. توجه کنید که بهتر است از صرافی‌های داخلی برای خرید آن‌ها استفاده کنید، زیرا در برخی صرافی‌های خارجی ممکن است بعد از واریز پول، حساب شما مسدود شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *